Витоки створення першого шкільного закладу в селі сягають аж середини ХVІІ століття.
У Виблях – замковому ( привілейованому) містечку Чернігівського староства, а згодом Чернігівського полку, яке було маєтністю дворянина Івана Абрамова ( згодом з 1654 року – Чернігівського полковника), при місцевій Миколаївській церкві його батько – отець Аврам ( чи Абрахам) навчав дітей у парафіяльній школі. Мабуть ця школа, створена “Вибельським поповичем” і була першим писемно відомим осередком у селі.
Близько 1758 року гетьман України, відомий меценат Кирило Розумовський видав універсал про обов’язкове відкриття козацьких або парафіяльних шкіл у полкових та сотенних містечках. До останніх, як відомо, відносилось і наше село – центр Вибельської сотні Чернігівського полку.
В 1701 році стараннями прихожан була збудована нова Троїцька церква. Тодішній виблівський сотник Андрій Тризна, колишній учень і випускник Чернігівського колегіуму, був одним із ініціаторів і засновників нової церковно-приходської школи. Вона містилася поряд з церквою, в будинку де жив священник, в окремій кімнаті. До цієї школи ходили діти з усього приходу, з навколишніх сіл, а навчав їх настоятель Троїцької
церкви – Яків Савич.
Ця церковно-приходська школа діяла аж до 1845 року, коли у Виблях було відкрите найперше в сучасній Куликівщині сільське народне училище, що розміщувалось в окремому громадському домі.
Створене у 1867 році Чернігівське губернське земство , проводило велику роботу по налагодженню народної освіти в нашому краї, в тому числі і в нашому селі. В 1872 році земством у Виблях було відкрито 2-класну земську школу, де вчителем був священик І.С.Чудновський.
З 1881 року в школі стала працювати перша вчителька, випускниця Чернігівської гімназії – Катерина Трохимівна Єрмоленко.
У 1882 році попечительницею Виблівської 2-класної земської школи стала вдова генерал-лейтенанта Наталія Степанівна Іванова.
Визначною віхою в історії Виблівської школи став 1896 рік, коли земством було побудовано нову типову чотирикласну початкову школу (нині це приміщення збереглося в селі).
Після встановлення радянської влади, структура шкільної освіти створювалась по-новому, вона перебудовувалася в період становлення.
В 1919 році в селі Виблі Горбівської волості Чернігівського повіту почало діяти початкове училище, підпорядковане повітовому відділенню народної освіти , в якому замість штатних десяти відділень (початкових паралельних класів) діяло лише шість. Хоча й тут навчалося 260 учнів.
В 1920 році школа була реорганізована у Виблівську початкову школу І-ІІ ст., в якій було 4 групи ( класи).
В 1923 році при шефській допомозі Чернігівського відділення ОГПУ у Виблівській школі була створена піонерська організація.
З 1923-1924 р.р. школа стала називатися Виблівською загальноосвітньою школою І ступеня, що мала 6 класів ( тобто були вже старші класи). При ній також діяла школа лікнепу ( 6 місячний курс ліквідації неписьменності та малописьменності).
У буремні роки Великої Вітчизняної війни школа у Виблях не припинила своєї діяльності, а з 1943 року її робота повністю була відновлена.
Для виконання Закону про загальне обов’язкове навчання в 1950 році при Виблівській семирічній школі була створена вечірня школа для колгоспної молоді, яка діяла в подальшому аж до 1987 року.
Потреба в більш глибокому системному вивченні предметів, їх диференціації стало стимулом для нової шкільної реформи. І з 1959 року Виблівська школа стала 8-річною.
В 1977 році місцевим колгоспом “20-річчя Жовтня” у Виблях було збудоване нове типове приміщення школи, яке почало діяти цього року.
З 1989 –1990 навчального року внаслідок чергової реформи, місцевий освітній заклад був реорганізований у Виблівську неповну середню школу з 9-річним терміном навчання.
У 2005 році Виблівська ЗОШ була реорганізована у Виблівський НВК ( школа – дитячий садок )
Навчальні та виховні процеси в НВК здійснює педагогічний колектив, який нараховує 18 чоловік. Більшість педагогів мають великий досвід роботи, забезпечують достатній рівень навчально-виховного процесу.
8 вчителів мають кваліфікацію “спеціаліст вищої категорії” , 4 вчителі - “спеціаліст І категорії”, 2 вчителі – « спеціаліст ІІ категорії», 1 – спеціаліст,
2 – молодші спеціалісти, 1 – незакінчена вища освіта. . Директор школи має звання “Старший вчитель”. За багаторічну і сумлінну працю значна частина педагогів нагороджена почесними нагородами.
Вчителі НВК реалізують в життя науково-методичну проблему:
“ Розвиток індивідуальних здібностей, нахилів і творчої
обдарованості учнів шляхом удосконалення навчально-виховного
процесу, професійної майстерності вчителів, впровадження
інноваційних технологій навчання і виховання”.